Odwiedź nas
JELITKOWSKA 47 Gdańsk
Zadzwoń
+48 501 291 767
Napisz do nas
neurosana@neurosana.pl
Godziny otwarcia
Pn - Pt: 8.00 - 16.00

Dla kogo jest pakiet?

Przyjście na świat dziecka to nie tylko duży stres i przeżycie dla rodziców, ale również dla samego nowonarodzonego dziecka - zmiana środowiska życia, brak ciągłej obecności mamy. Ponadto organizm noworodka ma dużo pracy do wykonania, aby przystosować się do życia „na zewnątrz”. Mowa tu głównie o układzie nerwowym.

Pakiet „noworodek” zawiera dwa warianty w zależności od sposobu przyjścia na świat dziecka.

  1. noworodek urodzony naturalnie - oczywiste dla wielu jest, że po naturalnym porodzie, kiedy doszło do komplikacji na którymś etapie powinniśmy udać się do fizjoterapeuty. Jednak powinniśmy się równie udać z noworodkiem, kiedy poród przebiegł jak należy. Dlaczego? Twórca terapii craniosacralnej John E. Upledger stwierdził, że każdy noworodek powinien mieć przeprowadzoną terapię jak najszybciej po urodzeniu. Związane jest to z tym, że układ craniosacralny odpowiada za prawidłową pracę centralnego układu nerwowego. A sprawnie działający układ nerwowy gwarantuje zdrowy rozwój malucha. 
  2. noworodek urodzony drogą cięcia cesarskiego - poród drogą cięcia cesarskiego jest dużym obciążeniem zarówno dla matki, jak i dziecka. Bezwzględnym wskazaniem dla dziecko urodzonego w ten sposób jest terapia craniosacralna, ponieważ noworodek, który nie przeszedł przez kanał rodny nie ma w pełni wykształconego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, który warunkuje prawidłową pracę układu nerwowego. Wskazana jest bezwzględna terapia craniosacralna, aby wspomóc mechanizm, który u dzieci urodzonych naturalnie występuje samoistnie.

Co zawiera pakiet?

  1. W przypadku pakietu dla dzieci urodzonych naturalnie zawiera on 1 tydzień terapii czaszkowo-krzyżowej (craniosacralnej) codziennie (bez weekendu) po 0,5h każdego dnia. Koszt pakietu to 350 zł. 
  2. W przypadku pakietu dla dzieci urodzonych drogą cięcia cesarskiego zawiera on terapię czaszkowo-krzyżowej (craniosacralną) 3 razy w tygodniu przez 1 miesiąc, a każda sesja trwa po 0,5h. Koszt pakietu to 980 zł.