Odwiedź nas
JELITKOWSKA 47 Gdańsk
Zadzwoń
+48 501 291 767
Napisz do nas
neurosana@neurosana.pl
Godziny otwarcia
Pn - Pt: 8.00 - 16.00

Przyjście na świat dziecka to nie tylko duży stres i przeżycie dla rodziców, ale również dla samego nowonarodzonego dziecka – zmiana środowiska życia, brak ciągłej obecności mamy. Ponadto organizm noworodka ma dużo pracy do wykonania, aby przystosować się do życia „na zewnątrz”. Mowa tu głównie o układzie nerwowym. 

Pakiet „noworodek” zawiera dwa warianty w zależności od sposobu przyjścia na świat dziecka.

 1. noworodek urodzony naturalnie – oczywiste dla wielu jest, że po naturalnym porodzie, kiedy doszło do komplikacji na którymś etapie powinniśmy udać się do fizjoterapeuty. Jednak powinniśmy się równie udać z noworodkiem, kiedy poród przebiegł jak należy. Dlaczego? Twórca terapii craniosacralnej John E. Upledger stwierdził, że każdy noworodek powinien mieć przeprowadzoną terapię jak najszybciej po urodzeniu. Związane jest to z tym, że układ craniosacralny odpowiada za prawidłową pracę centralnego układu nerwowego. A sprawnie działający układ nerwowy gwarantuje zdrowy rozwój malucha. Terapia dla noworodka urodzonego naturalnie przewiduje:
  a) 2 tygodnie terapii craniosacralnej codziennie (bez weekendu) po 0,5h każdego dnia,
  b) 2 dni terapii metodą P-DTR po 0,5h każda,
  c) 1h terapii z neurologopedą.
   
 2. noworodek urodzony drogą cięcia cesarskiego – poród drogą cięcia cesarskiego jest dużym obciążeniem zarówno dla matki, jak i dziecka. Bezwzględnym wskazaniem dla dziecko urodzonego w ten sposób jest terapia craniosacralna, ponieważ noworodek, który nie przeszedł przez kanał rodny nie ma w pełni wykształconego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, który warunkuje prawidłową pracę układu nerwowego. Wskazana jest bezwzględna terapia craniosacralna, aby wspomóc mechanizm, który u dzieci urodzonych naturalnie występuje samoistnie.
  Pakiet zawiera 1 miesiąc terapii craniosacralnej codziennie (bez weekendów) po 0,5h każdego dnia oraz w tym samym miesiącu neurologopedę 1 raz w tygodniu po 0,5h.